Published On: 8 Mars, 2016

A po e nderoni familjen e Adem Jasharajve o ju Shqiptar? Jo o popull, jo!

 

Mehmedali Jashari

Ç’janë këto montazhe falsifikuese, e fotosh! Kush po luan me Famen, Nderin, e Dinjitetin e Familjes së Shejtë të Shaban Jasharit dhe Djemve të tij? Ç’janë këto divizione ushtarësh e komandantësh fantazma pas shpinës së këtyre!? Kush përfiton nga këto montazhe!? Me siguri se nuk fiton Kosova dhe mbarë Kombi Shqiptar, kur dihet që kjo Familje u sakrifikua për tërë kombin shqiptar. Pse luhet me Historinë Kombëtare dhe nderin e Dëshmorëve? Si kanë fytyrë Komandantët e Hoteleve të mbajnë përvjetore e ti përulen para vorrave. Kurse e vërteta dihet që e latë në luftë të vetmuar e zoti ju vraftë.
Komandanti Suprem ishte Plaku i Shpis Shaban Jashari, djemtë, vajzat, nuset, nipat, mbesat, ishin ushtarët e Shaban Jasharit dhe mbarë Kombit Shqiptarë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...