Published On: 23 Janar, 2016

A po bëhen gati për zgjedhje PDK e LDK?

Përveç partive opozitare të cilat tash e sa muaj kanë nisur takimet më strukturat e tyre, të njëjtën gjë kohëve të fundit po e bëjnë edhe partnerët e koalicionit qeverisës. PDK dhe LDK ditëve të fundit kanë shpeshtuar takimet më strukturat, duke ngjallur dyshime se po bëhen gati për zgjedhje të reja. Mirëpo, zyrtar të këtyre partive të kontaktuar nga Tribuna Channel kanë mohuar se po bëhen gati për zgjedhje.

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci takimet me struktura në qytete të ndryshme i vlerëson si aktivitete të zakonshme të partisë dhe komunikim më strukturat dhe anëtarësinë e saj. Sipas tij, as që bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme.

“Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme. Partia Demokratike e Kosovës, në çdo kohë ka qenë, është, dhe do të jetë e gatshme për të gjitha proceset për të marrë përgjegjësitë e veta. Ne jemi të gatshëm për zgjedhje kurdoherë, madje që në ditën e parë të përfundimit të procesit zgjedhor jemi të gatshëm për të filluar fushatën e re. Por zgjedhjet do të mbahen në vitin 2017 në nivel lokal dhe 2018 në nivel qendror”, ka thënë Grabovci.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...