Published On: 13 Mars, 2016

A po bëhen gati për Luftën e Tretë Botërore? (Foto)

  • Trupat amerikane dhe ato të Koresë së Jugut kanë nisur një stërvitje të përmasave të mëdha.

Daily Mail, teksa poston foto nga kjo stërvitje, pyet: Lufta e Tretë Botërore?

Më shumë se 17 mijë trupa amerikane dhe mbi 300 mijë forca koreane janë përfshirë në këtë stërvitje.

Trupat simuluan një kundër-përgjigje ndaj Koresë së Veriut.

Vendi komunist vazhdon pandërprerë testimet bërthamore, duke deklaruar se ka tashmë gati bombën e rrezikshme me hidrogjen.

Ekspertët janë skeptikë për këto pretendime. Ata thonë se Koreja e Veriut nuk është në gjendje as të fusë në raketa mbushjet bërthamore.

Megjithatë, ka raportime se vendi komunist po tenton që të fusë mbushjet bërthamore në raketa.

Tensioni i lartë në rajon vjen pas raportimeve të CNN se Koresë së Veriut i ka humbur një nëndetëse.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...