Published On: 8 Janar, 2016

A po anulohet me të vërtetë protesta e opozitës?

  • Një faqe e hapur në Facebook, kumton lajmin se protesta e nesërme, me 9 janar, e organizuar nga Opozita kundër Qeverisë është anuluar.

Por, ky lajm del të jetë jo i vërtetë pasi që faqja e krijuar  është false dhe nuk përbën qëndrimin e partive opozitare.

Kjo vërtetohet nga postimet e aktivistëve të Opozitës në Facebook ku përgënjeshtrojnë lajmin dhe fajin për krijimin e kësaj faqeje që sipas tyre qëllim ka hutimin e qytetarëve  ia kanë vënë Partisë Demokratike të Kosovës respektivisht forumit rinor të saj.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, ka reaguar më një postim në llogarinë e tij në Facebook, duke e quajtur këtë faqe si  krijim të militantëve të Partisë Demokratike të Kosovës dhe formë dëshpërimi e tyre.

Ftesë për ta pëlqyer këtë faqe në Facebook ka bërë edhe kryetari i forumit rinor të PDK’së dega në Prishtinë, Triumf Sadikaj, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...