Published On: 5 Mars, 2016

A mund të stërviteni dhe të lani rrobat në të njëjtën kohë? (FOTO)

Kur vjen puna për shpikje, kinezët janë të parët. Një pajisje revolucionare e quajtur “B.W.M”, është dizenjuar nga studentet e Universitetit Dalian Nationalities në Kinë, që quhet makineria biçikletë-lavatriçe.

Ajo mundëson që duke u stërvitur të lani rrobat. Nuk është e vështirë për ta kuptuar pasi nëpërmjet saj,  mund të vrisni dy zogj me një gur.

Kur vendosni këmbët në pedalet e biçikletës, mund të prodhoni energji që e bën kazanin e makinerisë larëse të rrotullohet. Kjo bën të mundur që ju të stërviteni dhe të lani rrobat në të njëjtën kohë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...