Published On: 12 Janar, 2016

A mund të ndodhë edhe ky turp në Kosovë!

Prof. Dr. Nazim F. Qehaja

Bazuar në qëndrimet e Hashim Thaçit dhe Isa Mustafës, se nuk do të ketë tërheqje të marrëveshjeve të nënshkruara, nuk do ketë tërheqje të Qeverisë dhe nuk do të ketë zgjedhje të reja dhe, në anën tjetër, bazuar në masivitetin dhe agresivitetin gjithnjë e më të madh të protestave, mundësia e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme dhe e angazhimit të KFOR-it, në emër të mbrojtjes së qetësisë dhe pakicës serbe, me kërkesë të Hashim Thaçit, Isa Mustafës dhe Atifete Jahjagës, është opsion shumë i mundshëm! Kjo nuk është fare për t’u çuditur, sepse kështu ka ndodhur gjithmonë gjatë historisë, kur shqiptarët e poshtër, me gjene tradhtarësh e shpirtra robi, për pushtet dhe zili janë hëngër mes vete si qentë, duke humbur në këtë mënyrë territore të tëra!

 

Prishtinë, 12.1.2016,

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...