Published On: 15 Dhjetor, 2015
Art |

A mund ta gjeni portretin misterioz të gdhendur në dëborë ? (FOTO)

Është dimër dhe në shumë vende tashmë dëbora ka pushtuar gjithçka.

Kjo e fundit mund të jetë argëtuese në shumë mënyra.
Kështu ka qenë dhe për dy studentë nga Kina, të cilët kanë gjetur një gjetje shumë origjinale për t’u zbavitur me borën.

Dy djemtë nga “Changchun University of Technology”, nga një qytet në provincën Jilin në Kinë, për dy ditë me radhë kanë punuar me lopatë për të gdhendur në borë një portet.

Shëmbëlltyra që ata kanë krijuar mbi dëborë është një imazhi i një gruaje të njohur në botë.

E nëse shihet nga poshtë është e vështirë që të dallohet.

Por nga sipër mund të shquhet lehtësisht portreti i Marilyn Monroe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...