Published On: 16 Dhjetor, 2015

A mos jemi dorëzuar me Kosovën???!!!

 

Intelektuali Driton Tali, shpreh dyshimin se mos ne shqiptarët jemi dorëzuar, dhe po e braktisim dashurinë për Kosovën. Ai shpreh habi se njerëzit po reagojnë për viza, e nuk po reagojnë për çështje të interesit nacional, si kundër cenimit të tërësisë territoriale, sovranitetit, Asociacionit apo kundër krimit të organizuar.

“Pse gjithë ky reagim për mosliberalizimin e vizave e fare pak reagim qytetar kundër hajnisë, korrupsionit, nepotizmit, kapjes se shtetit, gjendjes në sistemin shëndetësor, sistemin shkollor …

Bile, deri vonë nuk pati reagim qytetar as kundër Demarkacionit dhe Zajednicës! Dhe sikurse të mos bashkohej opozita me siguri se edhe këto marrëveshje do të kalonin ashtu sikurse që kaloi marrëveshja me 19 prill 2013 apo ashtu siç kaluan marrëveshjet dhe aferat tjera.

A mos është kështu helbetna për faktin se jemi zhgënjyer tërësisht me Kosovën dhe kemi humbur besimin për ardhmërinë, prandaj si te vetmen zgjidhje po e shohim ikjen ne Perëndim?! Dhe ja edhe këtë shprese Këshilli i UE-së na shkatërroi.

Ishalla jo!!!”, shkruan Tali në faqen e tij në fb. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...