Published On: 11 Gusht, 2016

A ka mbaruar vërtet “dashuria” PS-LSI? Ja përgjigja diplomatike e Metës

Refoma në drjetësi mbetet një temat e preferuara të politikës dhe një nga ata që ka shumë për të folur për këtë çështje është Ilir Meta. Në një intervistë për gazetarin Çim Peka, kreu i Kuvendit Ilir Meta u pyet ndër të tjera edhe për “dashurinë” mes LSI-së që ai drejton dhe Partisë Socialiste.

A ka ikur vërtet “dashuria” nga koalicioni PS-LSI?

“Unë nuk jam nga ato që pendohen për atë që bëjmë. Unë jam nga ata që reflektojnë dhe gjithnjë me kërkesa për t’u vetëpërmirësuar. Po flas si politikan, por kjo është një kërkesë edhe ndaj forcës politike ku unë aderojë dhe raportet politike nuk bëhet fjala për qetësi dhe për dashur. Bëhet fjala për partneritet, për marrëveshje. Slogani im “Me qetësi dhe me dashuri” është në momentet kryesisht konfliktuale kur mendojë që nxitimi nuk është këshilltari më i mirë për zgjidhjet më të mira”, ishte përgjigjja diplomatike e Metës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...