Published On: 13 Janar, 2016

A ka filluar shpartallimi i PDK-së?

Gazetari Xhevat Rexhaj shkruan se sipas informacioneve të tij, ka nisur të ashpërsohet thyerja në PDK, dhe se kjo parti po shkon drejt përplasjeve të mëdha. “Ka nisur! Filloi një shkapërderdhje e PDK-së, një krizë që deri tash mbahej nën tepih, por nga dje e vazhdon sot po del në pah. Shumica e anëtarëve të Kryesisë dhe të Këshillit të përgjithshëm nuk duan që Thaçi ta lëshoj kryetarllëkun për postin e Presidentit, derisa të tjerët as nuk guxojnë të deklarohen… burim i infos i sigurt!”, deklaron Rexhaj.

Ai vlerëson se do të ishte shpëtim për Kosovën, nëse kjo parti ndahet, për shkak të mëkateve me Kosovën. “Interesant është se Bajram Rexhepi edhe pse ka deklaruar tërheqjen nga të gjitha angazhimet në PDK, sonte ishte në Kryesi, në mbledhje në përkrahje të Hashimit, pse nuk dihet… Do të ishte shpëtim për Kosovën që kjo parti të ndahet dhe të shkatërrohet tashmë, ngase e ka shkatërruar Kosovën qe 16 vite!”, thotë Rexhaj. Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...