Published On: 2 Shkurt, 2016

A ju kujtohet, deputetja italiane Santanche – mbytni emigrantët siç bëmë me shqiptarët

Daniela Santanche, deputetja e “Forza Italia”, njëkohësisht krahu i djathë i Silvio Berluskonit kishte shokuar me deklaratën e saj, vetëm një ditë pas tragjedisë në Mesdhe, kur nga fundosja e një anije kishin humbur jetën rreth 700 emigrantë afrikanë.

Për Televizionin SKY TG24, ajo kishte deklaruar se Italia duhet të fillojë të aplikojë një strategji vetëmbrojtëse. Santanche sugjeroi të fundosen anijet që në nisje, “ashtu siç bëmë me shqiptarët”.

“Më mirë një akt lufte, se sa një luftë e humbur”, ishte deklarata e deputetes italiane, deklaratë që e mban të tronditur opinion publik dhe ka provokuar debate të shumta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...