Published On: 23 Shkurt, 2016

A jeni ju këlysh i Serbisë?

 

Letra 4 e shenjtë

Murat Jashari

 

 1. A jeni ju që para luftës, gjatë luftës, pas luftës keni vrarë atdhetarë idealist të çlirimtares UÇK?
 2. A jeni ju që para luftës, gjate luftës, pas luftës keni vjedhë popullin e Kosovës?
 3. A jeni ju që keni bllokuar armatimin në Shqipëri?
 4. A jeni ju që çarmatosët UÇK-ën (një punë që nuk kishte mundur Serbia aq lehtë me e bërë)?
 5. A jeni ju që grumbulluat informacionet për t’i dërguar djemtë e UÇK-së në burgje?
 6. A jeni ju që na prezantuat planin e Çoviqit si planin Ahtisari?
 7. A jeni ju që na prezantuat 6 pikat e Samargjiqit si 6 pikat e Ban Ki Munit?
 8. A jeni ju që na sollët flamurin nga Beogradi për Kosovën?
 9. A jeni ju që na kthyet nën Serbi?
 10. A jeni ju që keni shkelë popullin?
 11. A jeni ju që do të na detyroni të luftojmë edhe një herë, ndoshta për të realizuar një shtet si duhet, pa këlyshët e Serbisë sikur ju?
 12. Xhavit & Co, fatura është tuj ecë prapa për të gjitha dëmet, vrasjet dhe keqpërdorime të

fondeve të luftës! Nuk shkon edhe shumë kohë dhe Fatura ka me ju trokitur në derë, apo e ndini?

Faktura ju shkoi edhe Sadam Huseinit e Muhamer Ell Gadafit, ashtu ka me ndodh edhe meju, mos u haitni?

Fëmijët e anëtarëve të Shtabit Qendror të UÇK-së si dhe të dëshmorëve të kombit dhe të luftëtarëve të burgosur e të anatemuar nga ju janë rritur dhe po rriten! Të gjithë janë bë Avni Rrustema e Nora Kelmendi, këtë fiksojeni mirë.

Unë me këtë pyetësor kam paraqitur vetëm 5% të bëmat tuaja me & Co!

Shqiptarët, sidomos ata që dalin në krye të ngjarjeve historike në mënyrat si dolët ju, Drejtoria Politike e UÇK-së, janë shumë të aftë për intriga dhe mashtrime dhe për pabesi. Këtë e ka treguar historia dhjetëra herë. Kur vjen puna te rreziku, ose kur bëhet fjalë për përfitime financiare, në këtë rast ato udhëheqësi (skundër ju & Co), e braktisin lehtësisht  idealin, prandaj dhe i kemi humbur të gjitha kryengritjet ndër shekuj!

 

MURAT JASHARI

manastiri337@gmail.com

LEXONI më tepër nga Murat Jashari:

http://www.shqiptari.eu/pse-ne-krye-te-aki-se-i-keni-vendos-mbi-30-vete-te-mup-it-kos-it-e-udb-es/

http://www.shqiptari.eu/a-e-helmuat-jashar-salihun-ne-tirane-ti-mbulonit-9-milione-franga-te-zvicres/
http://www.shqiptari.eu/shik-u-me-udb-ne-dhe-dgse-ne-i-debuan-shqiptaret-nga-veriu/
http://www.shqiptari.eu/cila-eshte-ana-e-erret-e-presidentes-atifete-jahjaga-dhe-gjeneral-behar-selimit/
http://www.shqiptari.eu/hashim-thaci-e-bardhyl-mahmuti-a-jane-pergjegjes-per-ndarjen-e-mitrovices-e-debimin-e-shqiptareve/
http://www.shqiptari.eu/pse-ldk-ja-heshte-per-helmimin-e-rugoves-nga-vete-shik-istat-dhe-udb-ashet-video/
http://www.shqiptari.eu/a-ishin-kontribut-lufte-netet-qe-i-kalonit-me-prostituta-kur-populli-masakrohej/
http://www.shqiptari.eu/ilmi-recica-nr-2-i-shik-ut-shok-i-ngushte-i-sasha-mihallkov-qe-vrau-trimat-ne-kumanove/
http://www.shqiptari.eu/murat-jashari-1443-pyetje-per-hashim-thacin-trego-pse-u-torturua-edhe-kufoma-e-ali-ukes/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...