Published On: 27 Janar, 2016

A jeni gati për super sfidën Juventus – Inter?

  • Mbrëmjen e sotme pritet që në Juventus Stadium të zhvillohet një betejë e vërtetë.

Në orën 20:45, Juventusi dhe Interi do të përballen për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë.

Në Torino ka shumë interes për këtë takim dhe këtë gjë e vërteton fakti se janë shitur të gjitha biletat.

Skuadra që do të dalë fitimtare nga kjo përballje e dyfishtë, në finale do të gjejë fituesen e çiftit Alessandria-Milan (ndeshja e parë përfundoi 0-1).

Juventusi po kalon një formë të shkëlqyer. Bardhezinjtë vijnë pas 11 fitoreve radhazi në kampionat. Suksesi i fundit ishte ai ndaj Romës me rezultatin 1-0, ndërsa Interi vjen nga barazimi i hidhur me Carpin në San Siro (1-1).

Ndeshja e fundit midis Juventusit dhe Interit në Kupën e Italisë është ajo e sezonit 2009-2010. Në çerekfinalen e këtij turneu, Interi i Mourinhos fitoi 2-1 me gola të Lucios dhe Balotellit.


Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Juventus: Neto; Rugani, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Pogba, Sturaro, Marchisio, Alex Sandro; Mandzukic, Morata

Inter: Handanovic; Nagatomo, Miranda, Juan Jesus, Telles; Kondogbia, Medel; Biabiany, Brozovic, Ljajic; Jovetic.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...