Published On: 10 Korrik, 2016

A jemi të rrezikuar nga fëmijët syzinj?

  • Me siguri e dini se nuk e kemi fjalën për syzinjtë e rëndomtë, por për fëmijët me sy komplet të zinj (jo vetëm bebëzat e syve), të cilët përmenden me të madhe në internet, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Një femër tregon se, derisa një ditë ishte duke shikuar TV-në në shtëpinë e saj, derisa qeni ishte duke fjetur. Papritmas, qeni ishte zgjuar, ia kishte ngulur sytë derës dhe kishte filluar të lehte, duke ikur në katin e dytë të shtëpisë. Qeni kurrë nuk ishte sjellë kështu më parë, por pronarja e tij mendoi se ishte njëri nga ato reagimet e qenve, që nuk mund të shpjegohen. Ajo u ngrit, u afrua te dera, shikoi për vrime të saj dhe, pasi nuk e pa askënd, u nis për t’u ulur. Kur, papritmas, u dëgjua një trokitje e fortë në derë. Ajo e hapi derën dhe pa një djalë rreth moshës 12- vjeçare, të cilin e pyeti çka donte. Në atë moment vërejti se sytë e tij ishin tërësisht të zinj.

Djali kërkoi që ta lente të hynte brenda. Donte ta bënte një telefonatë. Por, në ato momente zbriti qeni, i cili filloi të lehte me fuqi. Femra e frikësuar e mbylli derën me çelës. Më pas, kur e hapi atë, pa se djali me sy të zinj si futa, nuk gjendej më aty. Ishte zhdukur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...