Published On: 31 Janar, 2016

A je nipi i OZNA-s? Produkt i UDB-ës a i KOS-it?! Thaçi dhe Murat Jashari ballafaqohen

 

 

Numri dy i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi ka shpërndarë një postim me një foto të gjyshit të tij me veshje kombëtare. Ndoshta si një kundërvënie apo kundërpërgjigje ndaj akuzave të ngritura nga Murat Jashari, vëllai i komandant Kumanovës.

“Nuk na kanë mbetur shumë fotografi të para luftës, si shumë familjeve të tjera të Kosovës – por këtë foto e ruajmë me nder. Ky është gjyshi im: Sinan Thaçi, baba i Haxhi Thaçit, pjesëmarrës në dy luftëra, mbijetues i shumë sfidave. HTH”, ka shkruar Thaçi sot.

Por, në pyetjet e tij të ngritura dhe me gjasë pa përgjigje Murat Jashari nuk tërhiqet dhe për shqiptari.eu, ka thënë se u mbetet besnik pyetjeve dhe vlerësimeve të tij.

 

Madje, ai dyshimet e bashkëpunimit edhe dy breza përpara me serb, të familjes së Thaçit, Murati i lidh me praninë ushtarake franceze në Ballkan dhe në Kosovë.

Sipas tij edhe gjyshi i ish shefit të EULEX-it në Kosovë, Bou de Marnhac kishte qenë në Luftën e Parë Botëror bashkë me ushtrinë serbe, dhe se nën komandën e Franchet d’Esperey kishte luftuar me serb kundër çetës së Azem Bejtës.

 

Dhe më tej, ai beson se gjyshi i Thaçit kishte punuar në Serbi. “Nëse nuk gaboj z. Thaçi edhe babagjyshi yt ishte po në atë kohë punëtor i Serbisë në kohën e Kralit? Nipat e atyre francezëve që përkrahën Esat pashë Toptanin, sot a të përkrahin ty !!! O Hashim Tadiqi???? O Hashim Pashë Toptani !!!!

Nipat e atyre shqipfolësve që luftuan patriotët shqiptar bashkë me Serbinë janë prapë në krye të Kosovës?”, pyet dhe konstaton Jashari.

Ai më tej shtron pyetjet si bomba për Thaçin: “A je nipi i OZNA-s? A je produkt i UDB apo i KOS-it? Historia është e njëjtë, vetëm se përsëritet apo jo?”, thotë Jashari.

 

Më tej akoma ai beson se Thaçi ka lidhje të dyfishta me Francë e Serbi. “Do të thotë lidhjet me Serbi dhe Francë i ke të trashëguar z. Thaçi? A ju mësoj UDB apo DGSE se si duhet të punohet në Kosovë?”, thotë Thaçi. Shqiptari.eu

 

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. Ard thotë:

  Pajtohna me kto qka i thu ti se historia e familjes tem edhe pse sosht e argumentume thot se shkodranet e pasun fonali (fanali si isa mustafa p.sh) si n koh t turqnis pasanik ashtu edhe me krajlin e broja n tjerqe pritshin kaqak tuj mshef shulat e pushkve ttynve aty ku zoranat na u ban gzima e u shitshin barot qull kaqakve tan qovnu ikni o trima se kta ta bjershin shkaun nball. Pra ktu pajtohna me juve zotri murat jashari pasi qe historit e familjeve t lashta si e jemja e jotja perputhen.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Bashkim Haziri thotë:

  Eshte e drejta juaj te parashtroni pyetjet ne formen e numrave apo me menyren: “a po?” , ” a po jo”, mendoj se do ishte me serioze po te publikoni fakte e jo ne menyre te pergjithesuar, respekte per komandant Kumanoven, te qenurit vella i deshmorit kerkon pergjegjesi dhe seriozitet

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)
 3. bekim thotë:

  mos e mbroni hashimin, po dihet e po shihet puna e kti tradhtari, a spo e shihni qe krejt shiku nPDK a, po nuk kemi shtet se gjith kto akuza ky moti u duft mu mshel nburg

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 4. Hasan Tërshana thotë:

  E keni teprue pasha bacën. Le @ka u ba qe 100 vjetë edhe nëae ëahrë ashtu. Po ti pse bre nuk po vjen në Kumanovë e me e çlirue prej sllavëve..lene allahile..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(5)
 5. Skifter thotë:

  Murat Jashari me gjith respektin qe kemi per vllaun e juaj Ismet Jasharin Komandant Kumanova.Por ju jeni tuj e njellos familjen tuaj me kto postime.Nji pom intereson prej kajt ju te gjitha kto pytje ja shtroni Hashim Thacit.Kush po jav pregadit serbija apo makedonija.Ju jeni shum i dyshimt Ti mundohesh ta njellosesh Thacin per mos ti zbuluar tradhtit tuaja.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(13)
  • Perderi sa eshte gjalle thaçi vet, nuk ka nevoj te nderhym ne tjeret!

   Përgjigjiuni
   Pelqej(9) Nuk Pelqej(2)
  • Skifteri pak me kujdes me shkrim per kete familje. Puna e thacit po shihet o burr I Jashari muk ka shans me tradhetuar apo te korruptohet.Kurre kurse Thaci i beri te gjitha.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(10) Nuk Pelqej(1)
   • Kurkushi thotë:

    Po te arrinte dikush te ngritej ne opinion per shkak te DITURISE dhe Trimerise une do isha me se largut i treti .. por nuk u zgjodhen ata qe s`ishin te aferm te shkijeve .Secilit i duheshin RRENJET …Te paret as prinderit e mij s`kishin qene te lidhur me shkije as me franceze …as ushtare , as police as shumare te Serbise jo …

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...