Published On: 21 Prill, 2016

A ishte Donika Kadaj “Kalë Troje” i VV’së në AAK?

Deputetja e AAK’së Time Kadriaj në një postim në Facebook ka thënë se Vetëvendosje ka kërkuar në mënyrë specifike që Donika Kadaj të ishte pjesë e Këshillit Drejtues të “Alternativës” që donin ta themelonin VV-AAK dhe NISMA. Sipas Time Kadriajt VV e donte aty Donikën si Kalë Troje.

Ja çfarë shkruan ish-kolegia partiake e Donika Kadaj –Bujupit e cila tani është pjesë e Lëvzjes Vetëvendosje.

Donika e Trojes

Sa gjatë qëndroi Kali i Trojës në AAK.Në propozimin e VV-së për Alternativen, specifikisht i kërkohej AAK-së, që në Këshillin Drejtues të Alternatives të ishte edhe Donika. Dmth që VV të kishte 4 të vetët, plus Doniken si Kalë Troje, plus nja 4 poashtu të vetët, po nga shoqëria civile dhe mundësisht edhe një kalë Troje nga Nisma. Dmth dhjetë me katër!!! Ky ishte morali politik i partneritetit të VV-së me neve.

“PO jo bre djem se ne moti merremi me këto punë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...