Published On: 27 Tetor, 2016

A ishte baba i ministres së Drejtësisë bashkëpunëtor i Millosheviqit?

 

Driton Tali

Miq të Mitrovicës (sidomos ju të fshatit Shupkoc) ju që e njihni z Sabri Sadikun (babën e ministres së Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, ish këshilltare e Kryetarit të Kuvendit, z. Kadri Veseli) a është e vërtetë që kur Millosheviqi i përjashton nga puna profesorët e Fakultetit Xehtaro-Metalurgjik, z. Sabri Sadiku (baba i znj. Dhurata Hoxha, ministre e Drejtësisë dhe ish këshilltare e Kryetarit të Kuvendit, z. Kadri Veseli) e mbajnë si profesor të përshtatshëm dhe miqësisht i orientuar kah shteti i Jugosllavisë (Serbisë së Millosheviqit).

Sa është e vërtetë kjo?!

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Mali says:

    Edhepse ruga ne te cilen ka ardhe ne pushtet eshte e flliqur (permes Veselit e Thaqit) , cka ka kjo lidhje me babain e saj ?, ne kemi shum njerez qe ishin ne lufte ose pretendohet se ishin ne lufte tash jan duke e shkatrruar Kosoven do te duhej qe prinderit e tyre ti shajm qe kan lindur keto flliqesira ???, Jo more zoteri Meritat dhe te metat nuk duhet matur me at cka ka ber baba apo cka po bejn femija , por me sukseset personale per te cilat je i angazhuar dhe paguhesh nga taksapaguesit.
    Nuk eshte hiq me pak idiotike te merresh me baballaret si alibi per te sulmuar femijet ,apo e kunderta psh cka ka faj nena e Thaqit apo Veselit qe kan lindur idiot.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...