Published On: 22 Prill, 2016

A intervenoi Isa Mustafa tek Putini për të fituar medaljen Majlinda Kelmendi?

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, pasi që ka uruar Majlinda Kelmendin që fitoi titullin e kampiones në Kampionatin Evropian në xhudo që u mbajt në Kazan të Rusisë, ka dhënë një deklaratë interesante, e cila zbeh fitoren e madhe të Kelmendit.

Mustafa ka deklaruar se në fitoren e Kelmendit në Rusi ka gisht edhe vetë ai, pasi që para betejës që kishte Kelmendi, Mustafa thotë se ka komunikuar përmes viberit me Vladimir Putinin, shkruan PAMPRES.

Ja statusi i plotë i Mustafës në facebook:

Të dashur miq, 
Pa dyshim se të gjithë jeni të lumturuar e të entuziazmuar me fitoren e Majlinda Kelmendit. Më duhet që këtë gëzim tuajin ta përcjellë me një informacion të rëndësishëm për ju, që tregon se si Qeveria e Kosovës po e ndihmon zhvillimin e sportit. Unë, personalisht, sot e kam thirrur në viber mikun tim Vladimir Putin, jo për ta kërcënuar, por për t’i kërkuar që të bëjë të pamunduën që Majlinda jonë e dashur të shpallet kampione dhe të nderohet siç u nderua. Dhe ja ndodhi. I juaji, IM.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...