Published On: 13 Janar, 2016

A i dështoi Hashim Thaçit skenari i ISIS-it në protestën e 9 janarit!

Një dilemë të veçantë e ka shtruar publicisti Agim Vuniqi, i cili duke komentuar deklaratën e Hashim Thaçit, zëvendëskryeministrit të parë në Qeverinë e Kosovës, dhe Ministër i Punëve të Jashtme, se ‘pushteti nuk fitohet me flamuj të ISIS-it’, hedh dyshimin se pas një skenari të atillë, por të dështuar ka qëndruar vetë Hashim Thaçi.

“Ky përfundimisht është njeri i krisur, kush pa flamuj të ISSIS-it përveç tij!!!!, nëse nuk i paska nxitur vet ky, pra këtij fatmirësisht i paska dështuar skenari i përgatitur… Asnjë nga mediat ndërkombëtare që raportuan protestat nuk thanë diç të tillë… Çfarë propagande idioteske bënë ministri i jashtëm për shtetin të cilin e përfaqëson vet!!!… njëjte sikurse miku i tij Daçiqi, të cilin e qerasi në Nju Jork me parat e taksapaguesve shqiptarë të Kosovës. Ky është në gjendje ta “kall Romën” për ta mbajtur veten në pushtet”. / Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...