Published On: 10 Maj, 2016

A fshihet Kryeministri Rama ndaj dhunës së gazetarit?

Kryeministri Edi Rama eshte prej atyre politikaneve, te cileve nuk iu shpeton asgje, sidomos kur behet fjale per fasade. Per cdo gje qe ndodh ne Shqiperi dhe jo vetem ai reagon menjehere ne Facebook apo Twitter, por nese shoh postimet e tij ne fundit ne rrjetet sociale nuk sheh asnje postim te tijin per dhunen shtazarake qe u ushtrua ndaj gazetarit te Telesport, Eduard Ilnica.

Kreu i qeverise ka dale disa here sot ne media, por ne asnje rresht te deklaratave te tij nuk gjen asnje reagim ndaj ngjarjes se shemtuar, qe ka per protagonist presidentin e Kastriotit dhe gazetarin Ilnica.

Shoqatat e Gazetareve dhe Mediave ne Shqiperi, OSBE dhe gjithe opinioni publik e ka denuar ashper dhunen ndaj gazetarit ne fjale, por kryeministri yne deri tani nuk ka thene asnje fjale.

Viktime e dhunes ka qene edhe kryeministri yne ne vitin 1996, por mesa duket e paska harruar ate histori te shemtuar dhe nga karrikja e kreut te qeverise i sheh gjerat ndryshe. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...