Published On: 19 Janar, 2016

A është kriminel Gramoz Ruçi?

Renato Lulaj

I pangopur si një kriminel me viktimat e tyre, nje nga at a qe kane mbytur ne tortura  ne kampet e shfarosjes me teper se 45 mije vete duke perfshire edhe gra femije dhe pleqe .Gramoz kriminel ruci ai qe bashke me te birin drejtuan trafiqet e droges motorskafeve armeve dhe klandestineve ku ai bashke me te birin ushqyen  peshqit e adriatikut dhe jonit me mish njeriu, nje nga regjiroret kryesore i gjakderdhjes masive dhe kausit kombetare. Ky kriminel i tipit e neveritshem hoxhist tregon nga fytyra se pa terror dhe gjakderdhje vdes nga asfiksia sepse krimi eshte oksigjeni jetesore per te jetuar gjakatari Ruci, ish-zv, minister i brendshem i partis komuniste.

Zevendes minister i brendshem ka qene deri ne janar te vitit 1991, me pas ka qene minister,masakren e 2 prillit 1991 ne shkoder e ka   kryer ky me urdher te atije ashte bere hapje zjarri nga policia ku jane vrare pese veta arben brozi me shoke dhe per krimet qe ka bere asnjehere nuk eshte penduar.Gjate sundimit te tije si minister i brendshem jane zhdukur te gjitha dosjet kryesore dhe me te rendesishmet. Kane ngelur vetem ato qe jane kot. Ne kohen kur jane bere vrasjet ne kufi me 1990 ky ka qene zevendes minister.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. kapo thotë:

  Parlamenti shqiptar eshte i mbushur me kriminala.Ky eshte njeri prej tyre..por ata jane shume…me Berishe e Bashe..Me Meta e Rame..me Nano ..e co…mirpo per keta nuk flitet …flitet per ca peshq te vegjel..drogaxhinj e kurvar…
  Nese doni te pastroni parlamentit..hiqni keta peshkaqenet me pare.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(1)
 2. Asllan Loka thotë:

  E gjithë shpura komuniste është kriminale, por ata që fshehën krimet pas vitit 1992 ishin ose kriminelë e bashkëortak në krime, ose kriminelë që përsëritnin krimet duke ndihmuar Serbinë për të vrarë kosovarët e duke shkatërruar vendin me firma piramidale, kjoska, shitje të trojeve e montimin e një pushteti ekonomik serb në një Shqipëri të rrjeshtuar në Lidhjen Islamike me urdhër të Serbisë. Ruçi tallej me Sali Berishën gjatë gjithë farsës gjyqësore të gjyqit të 2 prillit në Shkodër sepse i kishte të gjitha dokumentat dhe të gjitha filmimet se kush e vrau Arben Brocin, kush e mbyti në spital pasi shkoi i gjallë atje etj etj. Ju besoni se nëse Ruçi nuk do të kishte dokumentat e implikimit të Pjetër Arbnorit, Azem Hajdarit, Ali Spahisë dhe Sali Ramë Dragës mund të shpëtonte pa u gjykuar e dënuar? Apo mendoni se ishin shokë e janë shokë me Saliun dhe kompaninë komuniste të “demokracisë komuniste” që ndërroi kalin e pushtetit? Nëse s’ishin shokë e “bashkëfajtorë” siç thoshte Saliu, pse asnjëra palë nuk e nxori të vërtetën pasi kanë marrë disa herë pushtetin? Në librin tim me studime historike “Shtreti shqiptar dhe Dibra, Shkodra e Kosova përmes sfidave shtetformuese 323-2014” e kam trajtuar me dokumenta këtë ngjarje e nës edoni ta lexoni, librin e keni në treg.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
 3. Artan martinaj thotë:

  Po ky ishte qe dha urdhin per ti vra ata qe kalonin kufini

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...