Published On: 14 Dhjetor, 2015
Bota |

A është kjo prova se Rusia përdor bomba thërmuese ndaj civilëve në Siri?

Fotot e bëra në një zonë civile në Siri duket se paraqesin shkatërrimin e shkaktuar nga bomba thërmuese pas një bombardimi nga ana e forcave ruse.

Fotot u bënë në lagjen e Merces të kontrolluar nga opozita në Aleppo, pas një bombardimi që vrau 10 veta dhe plagosi 15 të tjerë gjatë ditës së sotme.

Përdorimi i bombave thërmuese, të cilat lëshojnë shumë fishekë, është ndaluar në mjaft vende.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...