Published On: 31 Janar, 2016

A është kjo dora e Zotit? (Foto)

Fotoja e një reje, e cila duket si “dora e Zotit” është bërë virale pas publikimit në internet. Ajo është rishpërndarë me mijëra herë nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Blogeri Rogerio Pacheco ka shkrepur disa foto në ishullin Madeira të Portugalisë, ku shfaqet qielli i përflakur nga drita e mëngjesit dhe një re në formë dore.

dora“Mua më duket si një grusht që mban një top zjarri. Të tjerë e krahasojnë me një kometë”, shkroi Pacheco në “Facebook”, ndërsa ndjekësit e tij filluan të flisnin për “dorën e Zotit”.

Forma e resë nuk është aq e veçantë, por ajo që krijon efektin e pazakontë është mënyra se si përthyhet në të drita e diellit.

dora1“Kur lind dhe kur perëndon dielli, dritës i duhet të përshkojë një distancë më të madhe përmes atmosferës së Tokës, ku ajo shpërndahet. Si rezultat, ngjyrat si e kuqja dhe portokallia bëhen më të forta”, thonë ekspertët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...