Published On: 22 Shkurt, 2016

A e kishin helmuar Presidentin Rugova në vitin 2005? (Video)

Shëndeti i presidentit Rugova nuk ishte i jashtëzakonshëm në kuptimin fizik, pra atë atletik. Puna e gjatë shkencore, paqgjumësia, përkatësisht orët e pakta të gjumit, por edhe duhani dhe nga pak uiski, nuk do t’ju jepnin ndoshta shpresë se do të përmbyllte një shekull jetë. Por, ai ishte tejet vital dhe kjo shprehej me përballimin e situatave tepër të rënda, psikologjike, sin ë aspketin e presion personal ndaj tij, po ashtu edhe në aspektin e presionit psikologjik të udhëheqjes së një kombi në situatat të të rënda psikologjike dhe sociale, të dhunës sistematike serbe, dhe më në fund të vrasjeve masive gjatë luftës.
Vitaliteti i tij ishte pra i jashtëzakonshëm nga ky këndvdështrim, që arriti ti përballojë sfidat më të rënda, dhe pa u thyer, pavarësisht persekutimit medial që ia bëri e majta në krye me Thaçin dhe të tjerët.
Në verën e vitit 2005, ende nuk kishte shenja të një mundimi të jashtëzakonshëm, ishte momenti i pushimit, dhe kthimi prej tij, kur që në paraqitjen e para publike u duk se ai ndodhej në situatë tepër të rëndë shëndetësore. “Pamjet e videove dhe veçmas ndjesia për ne gazetarët që e kishim parë prej vitesh nga afër, tregonin se situata ishte tepër shqetësuese, tepër alarmante. Ai ndodhej vërtetë në rrezik jete!”, thotë gazetari Idriz Morina, i cili nga viti 1999 kishte përcjellur thuaja çdo takim zyrtar për media. Shqiptari.eu

 

A mund të ishte i helmuar Presidenti Rugova ?Ndegjone fjalimin e Presidentit Rugova Drejtuar Qytetarve të Kosoves..!BY AdM Doni www.Rugovistat.AL

Posted by Dr.Ibrahim Rugova – Na Mungon on Sunday, February 21, 2016

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. anonim thotë:

  O rugovista,ju veq perqamje mes popullit po kishi qef me shti.
  Merruni me naj pun tjeter se ka kush qel portale boll.
  Qiti pordh’tal i kisha thon se jo portal.
  Rugova smut prej kanceri o kan ju kishe po dina a e kan helmu a jo. Gjani fakte jaran kush e ka helmu pra,se nbofshim me ju padit per shpifje as toka e babes ska me jau la

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. hisen berisha thotë:

  Mendohej edhe ekiminimi fizik i tij. Ka pasë paralajmerime. Pse nuk ka mund te jete edhe kjo forma…! Kjo do hetim. Per tani mund te konsiderohet supozim…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...