Published On: 27 Janar, 2016

A e dini se sa përfiton Messi në sekondë, minutë, orë, ditë dhe vit (Foto)

  • Lionel Messi është një ndër sportistët më të paguar në planet.

Argjentinasi ka rinovuar me Barcelonën në vitin 2014, duke e zgjatur kontratën e tij deri në vitin 2018.

Messi paguhet në vit 22.8 milionë euro, por nëse e analizojmë në detaje pagën vjetore të tij, mësojmë se në ditë fiton 62.465 euro, 2.602 euro në orë, 43 e gjysmë në minutë dhe 0.72 cent në sekond.

Por, në mediat botërore qarkullon një lajm se Messi me kontratën e re do të fitojmë dyfish më shumë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...