Published On: 13 Qershor, 2016

A e di Adem Grabovci se kush ishte ekzekutori i Dino Asanajt

 

Një nga vrasjet më misterioze, më kritike dhe më të rënda u kthye në një ndërmarrje të jashtëzakonshme për mbulimin e krimit. Ishye vrasja e Dino Asanajt, të cilën klika në pushtet e bëri të pamundurën që ta mbulonte.

Si është mbuluar kjo dosje njëherë për njëherë është vështirë të kuptohet, por ndërhyrja ishte e jashtëzakonshme.

Sipas një raportimi të mëhershëm, nga gazeta SHQIPTARI.EU, shërbimet inteligjente kanë siguruar të dhëna të mjaftueshme se bëhej fjalë për vrasje. Pa shpjeguar se çfarë ka ndodhur më shumë në pallatin e Asanaj, ku e kishte edhe zyrën e tij, në Fshatin amerikan në periferi të Prishtinës, ku ai ishte investitor dhe admintrator, burimet e inteligjencës konfirmonin se ai nuk kishte vdekur nga plagët e marra në zyren e tij.

Asanaj kishte vdekur pasi mjekët nuk u lanë ti jepnin ndihmë për ta mbajtur në jetë, por edhe dikush nga zyrtarët e PDK-së atëherë, kishte marrë përsipër ekzekutimin përfundimtar të Asanajt, dhe kështu të mbylleshin shumë dosje.

Njeriu më i informuar në këtë çështje duke të jetë protagonisti i prontos, Adem Grabovci, shef i Grupit Parlamentar të PDK-së.

Adem Grabovci, ishte parë në ditën kritike në QKUK, në oborrin e saj, dhe kështu që ai ka pasur informacione dhe ka se kush është deputeti që mori pjesë në ekzekutimin e Dino Asanajt.

Adem Grabovci duhet ta rrëfejë të vërtetën e kësaj vrasje tragjike. Shkuarja e Grabovcit në QKUk nuk ishte koincidencë, as rastësi, por ishte e motivuar nga rasti Asanaj.

Informacione të tjera, madje e kanë lidhur vrasjen e Asanajt si fillim i shembjes së Grupit të Azem Sylës, dhe se po ashtu, ato kaanë motiv të ngjashëm me rastin “Pista”.

Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Peja thotë:

    Adem Grabovci dhe Naser Osmanaj jane te paret qe kan vrapuar ne Spital per te pare nese ka vdekur apo jo Dino Asani.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...