Published On: 29 Janar, 2016

A duhet të merremi më shumë me argumentet e Blushit?

Deputeti socialist, Ben Blushi, dominoi këtë javë debatin politik, pasi shprehu ambiciet për të kandiduar për kryetar të Partisë Socialiste.

Megjithatë, pati shumë komente për këtë nismë të tij.

Sipas analistit Roland Lami, duhet të merremi më shumë me argumentet e tij.

“Ditët e fundit, kritikat e adresuara ndaj lidershipit të PS nga ana e deputetit Ben Blushi kanë tërhequr vëmendjen jo pak të mediave. Ajo çfarë bie në sy, qoftë në komentet brenda PS por edhe jashtë saj në lidhje me kritikat dhe pyetjet që adreson deputeti në fjalë, është fakti se shpenzohet më shumë kohë për të kuptuar kontekstin sesa vërtetësinë e akuzave që adresohen ndaj lidershipit të PS. Mirëpo, edhe e parë kështu, nuk mendoj se është krejtësisht gabim, pasi në politikë, shpjegimi i kontekstit ku ngrihen kritikat, përgjithësisht të ndihmojnë më shumë për të kuptuar vërtetësinë e akuzave. Me këtë logjikë, në këtë shkrim po tentoj të nxjerr në pah edhe unë disa nga problemet që nxjerr konteksti ku po zhvillohet debati i ditëve të fundit,” shkruan Lami në një editorial të radhës tek gazeta Mapo.

Lexoni më poshtë tekstin e plotë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...