Published On: 24 Maj, 2016

A do të shuhet LDK? Tregon Bardhyl Meta

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta ka reaguar ndaj komenteve të ndryshme rreth të ardhmes së LDK-së. ai në një shënim në Facebook ka theksuar se që nga dita e themelimit të kësaj partie, ishte paralajmëruar fundi i saj.

Shënimi i plotë:

 Rreth shuarjes së LDK–es!?
Kjo teoria dhe kjo “profecia” e “fundit te LDK-ës” – thanë me shumë fakte e përjetime – e kam të ndëgjuar, tash e 25 vjet!!!
Ma konkret, prej kur LDK kishte një vjetorin e themelimit – e kam ndegjuar këte teori, apo më saktësisht dëshirë, te individeve te caktuar në kohëra e rrethana…!
Shpesh’herë, edhe të elaboruar kogja fort etj
M’vjen keq nga t’involvuarit, t’cilet më shumë e donë shuarjen e LDK-es, sesa qe e besojnë – se s’kam lajm te mire per ta…!
Sorry!
Jane fort gabim…!
Ngase Lidhja Demokratike e Kosovës eshte institucioni më sinkron me historine, emocionet, dijet e ambiciet dhe energjite e vullnetin politik te njerezve e qytetareve te ketij vendi…
LDK eshte Partia me traditen me te madhe shqiptare – ne organizimin politik, lidershipin politik shqiptare – ketej e andej kufirit;
Apo’jo?
S’gjeni asnjehere, ne asnje pjese te historise se vendit – e historise se saj ((LDK-es), që Kosova t’kete vuajtur nga vendimet e saj…
Andaj, kritikat konstruktive e destruktive jane shume te mireseardhura…
Por profecite per fundin e saj, m’vjen keq – do t’deshtojne
LDK ka udheheq gjithhere dhe ka marr pergjegjesine – ne rrethanat dhe kapercyllet me te pa favorshme te ketij vendi…
Do t’i marr edhe sot, neser e gjithhere…
Me shnet…
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...