Published On: 30 Gusht, 2016

A do të luajnë për Kosovën? Vokrri flet për Shaqirin, Tarashajn dhe Januzajn

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka thënë se Xherdan Shaqiri dhe Shani Tarashaj janë dy futbollistët që kanë shprehur dëshirë të madhe që të luajnë për Kosovën.

Në një intervistë për KTV-në, ai ka thënë se mesfushori i Stoke Cityt dhe sulmuesi i Evertonit janë të interesuar që të veshin fanellën e përfaqësueses sonë.

“Data e fundit është 3 apo 4 shtator dhe ne kemi lënë vend të lirë në listën preliminare të dërguar në FIFA”, ka thënë ai.

“Po shpresojmë që FSHF do ta lëshojë dokumentin e të gjitha ndeshjeve zyrtare të Amir Rrahmanit të luajtur me Shqipërinë, gjë që nuk e ka bërë ende. Ne nuk kemi kërkuar, por ka kërkuar lojtari. Këtë dokument e kërkon FIFA, për t’ia mundësuar më pas lojtarit të luajë me ne”, ka theksuar Vokrri për Interaktiv të KTV-së. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...