Published On: 21 Shtator, 2016

A do të luajnë Januzaj e Hetemaj për Kosovën?

Albert Bunjaki, selektori i Kosovës, ka zbuluar se ende është në pritje të Adnan Januzajt dhe Përparim Hetemajt

Një tjetër futbollist të cilin është duke e pritur Kosova tash e sa kohë është edhe Përparim Hetemaj.

Futbollisti drenicas nuk pranoi të luante për Finlandën ndaj Kosovës në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin e Rusisë.

Tash, futbollisti e ka marrë vendimin dhe do ta publikojë shumë shpejt. Kosova ende shpreson se anëtari i Chievos mund t’i bashkohet Kosovës.

“Kam biseduar edhe me Përparimin. Ai do ta lëshojë një komunikatë shumë shpejt, përmes së cilës do ta tregojë vendimin e tij përfundimtar. Nuk mund të them nëse do të luajë apo jo për Kosovën”, ka vazhduar Bunjaki për Zëri.

A po vjen Januzaj?

Adnan Januzaj është “zhdukur” në muajt e fundit. Drejtuesit e FFK-së, por edhe Bunjaki janë munduar ta kontaktojnë, mbi të gjitha pas pranimit të Kosovës në UEFA e FIFA, por një gjë e tillë ka qenë e pamundur.

Përzgjedhësi thotë se nuk ka ende asnjë informatë në këtë drejtim, derisa është në pritje që Adnani të bëhet “i gjallë”.

Pasi Belgjika nuk po llogarit më në të, është e pashpjegueshme se cila ka mundur të jetë arsyeja që futbollisti i Manchester Unitedit, i huazuar në Sunderland, nuk iu bashkua Kosovës.

Sidoqoftë, pasi nuk ka luajtur në Evropianin e Francës, ai ka ende kohë ta bëjë një gjë të tillë, përcjellë Zëri.

Pas pranimit në UEFA e FIFA, Kosovës iu bashkua një numër i konsiderueshëm lojtarësh, përpos atyre që luajtën në Evropian.

Dhe, forca e ekipit verdhekaltër u demonstrua në debutimin e tij në eliminatoret e Botërorit 2018, ku shfaqi lojë të shkëlqyer, duke barazuar me Finlandën 1:1. Dyert e Kosovës janë të hapura, për të

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...