Published On: 11 Shkurt, 2016

A do të ishte normale për ambasadorin O’Connell zgjedhja e presidentit në një sallë alternative?

  • Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell thotë se se e rëndësishme është që zgjedhja e presidentit të jetë në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës. Ai nuk ka dhënë përgjigje direkte i pyetur nëse Hashim Thaçi do të zgjidhej President në një sallë alternative?

“Hedhja e gazit lotsjellës është dhunë dhe kjo ka bllokuar Kuvendin”, ka thënë ambasadori britanik në “Rubikon” të KTV’së, duke shtuar se kjo nuk është në rregull, transmeton Koha.net.

Rreziku nuk vjen vetëm nga bllokada në Kuvend, por edhe nga dështimi i drejtësisë, sipas ambasadorit O’Connell.

Ambasadori Ruairi O’Connell gjatë intervistës së tij në “Rubikon” të KTV’së, ka thënë se për korin diplomatik ka rëndësi që zgjedhja e presidentit të jetë në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...