Published On: 13 Shkurt, 2016

A do të guxoj Gani Geci ti përgjigjet ftesës së Presidentës?

Ish deputeti i Kosovës, Gani Geci ka bërë të ditur se pritet që të marrë pjesë në 8 vjetorin e shpalljes së pavarësisë, nëse këtë ia lejon Trupi Gjykues.

Gani Geci përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se avokati i ti, Ndrecë Doda,i ka bërë kërkesë kryetarit të Trupit Gjykues qe ti lejohet pjesëmarrja në këtë organizim te organizuar nga organet më të larta të shtetit të Republikës së Kosovës .
Ky është postimi i Gani Gecit:
Sot në shtëpinë time ka arritur Ftesa nga presidentja e Republikës së Kosovës Znj.Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Republikës së Kosovës Z.Isa Mustafa,që unë ish deputeti Gani Geci si deputet nga legjislatura e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës që të marrë pjesë në pritjen e organizuar nga presidentja dhe kryeministri për nder të 8 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë që do të organizohet në hotelin “Emeralld” me datën 16 .02 .2016 ne ora 18:00.
Konform Kodit të Procedurës Penale dhe Kodit Penal, avokati im Ndrecë Doda,i ka bërë kërkesë kryetarit të Trupit Gjykues qe të më lejohet pjesëmarrja në këte organizim te organizuar nga organet më të larta të shtetit të Republikës së Kosovës .
Mbetet të shihet se çfarë vendimi do të merr Gjykata.
Unë Gani Geci se çfarëdo vendimi që do të merrë Gjykata do ta respektoj në plotni ashtu si kam respektuar të gjitha vendimet deri me tani.

auto_12717326_10209024712314673_5129658744386049781_n1455387060

auto_12734202_10209024712754684_2577695777616493637_n1455387057

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...