Published On: 19 Prill, 2016

A do të filloj Pacolli angazhimin e tij politik në Shqipëri?

Biznesmeni e politikani nga Kosova, Behgjet Pacolli është entuziazmuar nga kërkesa që për të ka pasur një bari në Shqipëri.

Ai i ka thënë që të angazhohet politikisht andej kufirit. Gjithë historinë e ka rrëfyer vet Pacolli në profilin e tij në Facebook.

“Të dashur miq, isha në Shqipëri, ku gjatë rrugës duke udhëtuar me makinë u takova me një bari me një tufë të madhe delesh të cilat kishin bllokuar rrugën. Unë pothuajse e ndalova makinën time dhe bariu me pa për një çast dhe m’u drejtua me emër dhe më tha: duhet me u angazhuar në politikë në Shqipëri! Ne të duam shumë! E falënderova shumë, dhe i thashë: Jemi një!”, ka shkruar Pacolli.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Qobani Privat thotë:

    Qobanet, ne pergjithesi njihen si njohes komprehenziv te rrethanave politike ne Shqiperi, Kosove dhe ne pjesen tjeter te planetes. Qobanet jane ekspert per politike dhe profesionailzmi i tyre nenruajtjen e Deleve ju jape te drejte qe te kene propozime ekuilibruese dhe High Definition intelektuale. Une besoj se edhe Akademik Pacoli si njeriu qe eshte i njohur memgenjeshtart e tija te medha , eshte ne rruge te mire qe te behet kryeqobani i Shqiperise agrikullturole. Qobanizmi Pacollian do te mjihet me emrin Epika Pacolliane …ndersa partia AKR do te thote Animalizmi Karpatik Rusofil, dhe do te kemi aktivist, qe do te jene ne frymen qobanopacilliane….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...