Published On: 25 Shkurt, 2016

A do ta votojë Anton Çuni Thaçin për president, ja përgjegjja e tij!

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek zgjedhja e presidentit të ardhshëm të Kosovës. Zv/kryeministri Hashim Thaçi i cili tashmë është kandidati potencial për të fituar këtë post.

Mirëpo deputetët e LDK-së të cilët janë shprehur të vendosur që nuk do ta votojnë Thaçin për president, ende nuk dihet nëse kanë ndërruar qëndrim sa i përket kësaj.

E njëri nga këta deputetë është edhe Anton Çuni i cili kishte deklaruar se nuk ka arsye ta votojë Thaçin, pasi sipas tij, ka persona më të mirë se ai.

I kontaktuar nga Indeksonline, Çuni nuk ka treguar se a ka ndërruar mendim dhe se a do të jetë pjesë e seancës së nesërme.

“Nesër do ta kuptoni qëndrimin tim”, ka qenë përgjigjja e tij e shkurtë.

Kundër zgjedhjes së Thaçit president kanë dalë edhe deputetët e tjerë të LDK-së siç janë: Vjosa Osmani, Armend Zemaj, Arben Gashi, Fatmir Rexhepi, Doruntinë Maloku dhe Alma Lama./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...