Published On: 4 Shtator, 2016

“A do përgjigjen penalisht shtetarët për dëmet ekonomike që i shkakojnë vendit?” (VIDEO)

Andi Bejtja – Mbaj mend rreth nje vit e gjys me me pare ne lajmet e Agon Channel transmetuam nje kronike per autostraden Tirane-Durres, duke nenvizuar se harxhimet sidomos per palmat anes rruges ishin pa kuptim se pak muaj me vone rruga do zgjerohej. (Klikoni linkun).

Mbaj mend pata disa telefonata, shume po i bini ne qafe qeverise, shume te njeanshem jeni, etj etj. Tashme ajo kemi thene nje vit e ca me pare u vertetua, rruga do zgjerohet.

Pas kaq kohesh e risolla kete kronike per te ardhur te nje konkluzion fare i natyrshem; a do pergjigjen ndonjehere penalisht shtetaret per demet ekonomike qe I shkaktojne vendit te tyre? A do pergjigjet njeri penalisht per kte dem ne rastin e kesaj rruge? A do pergjigjet njeri per mbi 30 milione euro dem qe patem ne rastin e Bankers? Dhe jam shume kurioz a do te pergjigjet njeri kur te vi fatura e te ashtequajtures ” ceshtja Beketi” ku demi mund ta kaloje shifra me shume 0 mbrapa?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...