Published On: 8 Gusht, 2016

A do përfitojnë edhe pulat e mia nga liberalizimi i vizave z.Kryeministër e z.President?

 

E çuditshme sa telashet i ka shkaktuar Qeveria e Kosovës. Derisa po vizitonim fshatin Kuçishtë të Rugovës, atje takuam një malësor, i cili kishte edhe një hall shtesë. Ai kujdesej për pulat e tij dhe gjelin, por plaku dukej i shqetësuar për faktin se pulat po e kalojnë kufirin dhe po i dalin në Mal të Zi.

Tashti kjo punë nuk është e lehtë tha plaku, sepse ne kufij po u kërkohen pasaportat. E ky është halli tha plaku, por na pyeti se me tanë këtë përkushtim të Kryeministrit Mustafa, presidentit Thaçi, e besa edhe ministrave të tyre, a do përfitojnë edhe pulat e mia nga liberalizimi i vizave, nëse do ta ratifikojnë, bile mase po më humb toka, se paku pulat të përfitojnë…

Njëri nga ne e pyeti, Axh e pse nuk fole për gjelin hiç. Gjelit nuk po ja mbajë hallin u përgjigj plaku, sepse gjelit i ka premtuar presidenti Thaçi të ja jap pasaportën diplomatike. Po as Gjeli jem nuk a Ma i pa dok se qata në parlament, Pse mos me udhëtu edhe Gjeli jem Si VIP tha plaku, teksa edhe gjelin e ankojke se nuk do ti marrë mëditjet edhepse ma mirë ja thotë këngës se tanë qata deputet, prej kadri veselit e deri të gania.

Në foto pulat dhe Gjeli i plakut

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...