Published On: 28 Prill, 2016

A do mbajë premtimin Azem Syla, t’i dorëzohet organeve të drejtësisë?

Avokati i Azem Sylës, Tomë Gashi, në një prononcim për RTV Dukagjini, ka theksuar se klienti i tij nuk është në arrati, sepse sipas tij, Syla për momentin ndodhet në një pushim të aranzhuar më herët.

Gashi ka theksuar Syla ka biseduar më zyrtarët e EULEX-it dhe ka treguar se me të kthyer në Kosovë do të dorëzohet para organeve të drejtësisë.

Ai tha se është i bindur se burrat mbajnë. “Ai do ta mbaj premtimin e tij dhe do t’i përgjigjet drejtësisë”, tha Gashi.

Ndërsa, i pyetur rreth asaj se a e din vendndodhjen e klientit të tij, Gashi ka thënë se edhe nëse do ta dinte nuk është i obliguar ta tregojë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...