Published On: 4 Qershor, 2016

97 mijë euro për sigurinë e Agim Bahtirit

Komuna e Mitrovicës do ti japë rreth 97 mijë e 908 euro për shërbimet e sigurimit të objektit të Komunës së Mitrovicës dhe institucioneve të tjera komunale, shkruan Gazeta Fjala.

Këto para komuna që udhëhiqet nga Agim Bahtiri i ka marrë donacion nga buxheti i konsoliduar i Kosovës.

 Sipas Organit Shqyrtues të Prokurimit Publik, kompania “MGR’ SECURITY”, nga Mitrovica është kompania fituese e këtij tenderi e cila do ta bëjë sigurimin e komunës për tre vitet e ardhshme.

Tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të lartë ka qenë 132 mijë e 840 euro.

Ndryshe komuna e Mitrovicës është sulmuar me armë para dy dite, deri më tani nga persona të panjohur./GazetaFjala/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...