Published On: 10 Gusht, 2016

“95 mijë biznese kanë falimentuar nga politikat e piktorit dështak”

Pas lajmit se, vetem ne dy muajt e fundit jane mbyllur 4 mije biznese ka ardhur edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha, raporton Opozita.com.

Sipas Berishes, keto jane deshmi e deshtimit te plote te politikave ekonomike dhe antibiznes te piktorit deshtak.

Postimi i plote i Berishes:

Falimentim masiv i bizneseve nga politikat e piktorit deshtak!

Vetem ne dy muajt e fundit falimentuan mbi 4 mije biznese.

Te dashur miq, zhvillime dramatike njoftohen nga fusha e biznesit. Sipas statistikave zyrtare numeri i bizneseve te falimentuara arriti ne mbi 95 mije, nga te cilat me shume se gjysma e tyre jane falimentime te dy viteve te fundit. Sipas statistikave ne dy vitet e fundit falimentuan me shume biznese se sa ne 21 vitet para ketyre!

Vetem ne dy muajt e fundit kane falimentuar mbi 4 mije biznese duke shenuar keshtu ritme katastrofale te falimentimit te bizneseve dhe shkaterrimit te vendeve te punes, deshmi e deshtimit te plote te politikave ekonomike dhe antibiznes te piktorit deshtak! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...