Published On: 20 Janar, 2016

93 kilogram kokainë e pastër, në makinën e dy shqiptarëve në Bolzano

Dy shqiptarët, njëri 36 dhe tjetri 42 vjeç udhëtonin me një Ford Kuga, me targa gjermane. Në një kontroll rutinë, Guardia e Financës i gjeti në makinë 93 kilogram kokainë të pastër, me vlerë mbi 18 milion euro.

Operacioni u zhvillua ne Bolzano, të Italisë.

Droga do të shitej në tregun Italian. Hapësira boshe e gomës rezervë ishte mbyllur hermetikisht me një mekanizëm elektrik. Pikërisht aty dhe poshtë sediljeve ishte fshehur droga, që ishte paketuar në 83 “bukë” kokainë të pastër. Dy shqiptarët u arrestuan sipas mediave italiane, që nuk japin identitetin e tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...