Published On: 4 Shkurt, 2016

808 të prekur nga kanceri për një vit

  • Në Kosovë, vetëm gjatë vitit  2015, janë regjistruar 808 raste të reja të personave të prekur nga kanceri.

Për sëmundjen e cila po konsiderohet si një nga më të rëndat në këtë shekull, përveç disa terapive, ende nuk është zbuluar ilaçi, raporton lajmi.net.

Sidoqoftë, kësaj sëmundjeje i është  caktuar 4 shkurti, si ‘Dita Botërore e Kancerit’.

Kjo ditë  ka për qëllim të rrisë vetëdijen për këtë sëmundje dhe të inkurajojë parandalimin, zbulimin dhe trajtimin e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...