Published On: 13 Gusht, 2016

80 vjeçarja mban familjen shtatë anëtarëshe (Video)

Familja shtatë- anëtarëshe Musliu, që jeton në Lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë, i varë shpresat për mbijetesë tek më e vjetra e shtëpisë.

Gjyshja Nafia, e cila i ka mbushur të tetëdhjetat, përpiqet që me pensionin e saj t’i mbaj me bukë djalin dhe mbesat.

Asaj i ka rënë barrë që të kujdeset për krejt familjen, pasi djali dhe për gruaja e tij janë me aftësi të kufizuara.

Nafia, tregon për mundimet dhe vështirësitë e jetës që i kalon për t’u kujdesur për familjen e saj.

Bajram Musliu, djali i Nafies, është me të meta psikike, prandaj nuk mund t’i dal në ndihmë familjes. /Tribuna Channel

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...