Published On: 5 Korrik, 2017

8 zyrtarë të afërt të Gruevskit janë dëshmitarë të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, panik në kreun e VMRO-DPMNE-së

Njëri nga iniciatorët për reforma në VMRO-DPMNE, Petar Bogojeski, dje në një emision në TV Tellma tha se tetë funksionar të lartë të cilët janë të afër me Nikolla Gruevskin janë dëshmitarë mbrojtës të PSP-së, njofton Portalb.mk.

“Ja do të zbuloj diçka ekskluzive, sipas njohurive tona brenda partisë, tetë funksionarë të udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së, të afërt të liderit të partisë janë mbrojtës dëshmitar të PSP-së”, tha Bogojeski.

Ai deklaroi se anëtarët e VMRO-DPMNE-së kanë duruar më shumë punë të këqija nga politika e partisë sesa anëtarët e LSDM-së.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...