Published On: 19 Janar, 2016

56-vjeçarja e divorcuar: Shkoj me djem të rinj, djali im i përzgjedh ndonjëherë

Një nënë 56-vjeçare e divorcuar thotë se futet shpesh në Tinder për të gjetur meshkuj për lidhje, madje kryesisht përzgjedh djem të rinj.

Britanikja Pauline Young thotë se lidhet me djem deri 20 vjet më të rinj se ajo, që kur martesa e saj u prish.

Ajo thotë se ky stil jetese e ndihmon që të qëndrojë e re, ndërsa shpesh lidhjet e saj janë vetëm për seks.

Pauline, e cila është e fiksuar pas palestrës dhe garave në atletikë, shprehet: “Nëse është OK që meshkujt ta bëjnë këtë, pse të mos e bëj edhe unë. Jam e sigurt. I bëj gjërat me siguri. Pse të mos bëj qejf si meshkujt?”

Kur ishte e re, ajo u njoh me një malajzian.

Më vonë u martuan dhe ajo shkoi për të jetuar në Malajzi.

Por jeta atje ishte shumë e vështirë për të.

Nëna e dy djemve thotë se kishte humbur identitetin.

“Nuk e dija nëse isha grua apo mama”.

Pauline përfundoi duke flirtuar me një burrë në palestër.

I shoqi zbuloi aferën dhe martesa e tyre përfundoi pas 28 vitesh.

Megjithatë Pauline, që jetonte në Singapore, nuk u ndal.

Ajo thotë se meshkujt ia hidhnin sytë në rrugë apo restorant dhe kjo e gëzonte.

“Këto lidhje më ndihmojnë për të rritur vetëvlerësimin”.

Djali i saj, 19-vjeçari Craig, ndonjëherë i zgjedh mashkullin me të cilin do dalë ajo, kur ajo piketon më shumë se një në Tinder.

Pauline shpreson që të gjithë mamatë single të frymëzohen nga historia e saj.

Pauline says she can go on up to three Tinder dates a week and has met a man purely for sex - although she chooses not to discuss what she gets up to with CraigPauline insists son Craig, 19, right, isn't embarrassed by her dating antics and even gives her a lift home sometimes or waits up for herPauline regularly works out and also takes on triathlons. She says her fit figure has earned her plenty of compliments from menPauline was married for 28 years but the marriage broke down after she had a fling and her husband left her in March 2013Pauline wasn't confident when she was younger but says her life experience has boosted her self-esteem. She's no longer a wallflower - unlike her son, pictured, who prefers to stay home on his computerSpeaking about her experiences on Tinder, she said: 'I do have an age limit. I don't drop down below a certain age. Some of them are 20 and that's too young. I tend to go for late thirties, early forties'Pauline a self-confessed 'cougar' hopes other single mothers will be inspired by her second wind. She said: 'I think they're too scared to [date] a lot of the time. Women my age disappear. People look at you as if you're old or non-existent'

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...