Published On: 14 Dhjetor, 2015

Dënohet me 69 vite burg banda shqiptare në Belgjikë, objektet i sillnin në Shqipëri

Një bandë shqiptarë prej 45 personash u dënuan me 69 vite burg në total nga një gjykatë belge e qytetit Leuvenne.

Shqiptarët u shpallën fajtorë për vjedhje objektesh dhe trafikim në Shqipëri. Organi i drejtësisë vendosi edhe një gjobë prej 119.700 euro për të dënuarit.

Nga 47 të pandehurit, 45 persona u shpallën fajtorë për vjedhje dhe pastrim parash. Banda ka vjedhur 261 shtëpi në Belgjikë dhe ka kryer një grabitje të dhunshme të një kamioni të ngarkuar me cigare.

Prokurorit belg, Hans Van Espen, i cili udhëtoi drejt Tiranës për hetimin, tha se ky rast konfirmon dështimin e doganave shqiptare në zbulimin e kontrabandës së mallrave që futen në Shqipëri.

Sipas Van Espen, është e habitshme kuzhina të plota të vjedhura janë transportuar me kamionë drejt Shqipërisë, pa u venë re nga doganat e këtij vendi.

Mediat belge kanë shkruar se një nga pengesat më të mëdha për anëtarësimin e vendit në Bashkimin

Një bandë shqiptarë prej 45 personash u dënuan me 69 vite burg në total nga një gjykatë belge e qytetit Leuvenne.

Shqiptarët u shpallën fajtorë për vjedhje objektesh dhe trafikim në Shqipëri. Organi i drejtësisë vendosi edhe një gjobë prej 119.700 euro për të dënuarit.

Nga 47 të pandehurit, 45 persona u shpallën fajtorë për vjedhje dhe pastrim parash. Banda ka vjedhur 261 shtëpi në Belgjikë dhe ka kryer një grabitje të dhunshme të një kamioni të ngarkuar me cigare.

Prokurorit belg, Hans Van Espen, i cili udhëtoi drejt Tiranës për hetimin, tha se ky rast konfirmon dështimin e doganave shqiptare në zbulimin e kontrabandës së mallrave që futen në Shqipëri.

Sipas Van Espen, është e habitshme kuzhina të plota të vjedhura janë transportuar me kamionë drejt Shqipërisë, pa u venë re nga doganat e këtij vendi.

Mediat belge kanë shkruar se një nga pengesat më të mëdha për anëtarësimin e vendit në Bashkimin

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...