Published On: 31 Janar, 2016
Bota |

50 të vdekur nga shpërthimi i bombës në Nigeri (Foto)

Raportohet për të paktën 50 të vdekur nga shpërthimi i një bombe dhe gjuajtjeve me armë në veri-lindje të Nigerisë, nga militantët e Boko Haram.

Dëshmitarët njoftojnë se të shtënat kanë vazhduar për orë të tëra dhe nuk ka mbetur asnjë shtëpi pa u prekur nga plumbat.

Sipas banorëve, raportohet se 50 persona kanë vdekur, ndërsa burimet e Reuters numërojnë rreth 65 të vdekur në morgun e spitalit.

Zjarri që ka kapluar fshatin, është vërejtur nga qyteti i Maduguri, I cili gjendet rreth 10 km larg fshatit. /lajmi.net

Nigeri 1

Nigeri 2

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...