Published On: 30 Maj, 2017

50 sportistët më të famshëm në botë, ja kush është i pari (Foto)

  • Cristiano Ronaldo është sportisti me famën më të madhe në botë

ESPN ka zbuluar listën e 50 sportistëve më të famshëm në botë, të cilës i prin ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

I dyti në listë është basketbollisti amerikan LeBron James, i ndjekur nga ylli argjentinas i Barcelonës, Leo Messi.

Në top pesëshe hyjnë tenisti Roger Federer në vendin e katërt dhe golfisti Phil Mickelson.

Në mesin e 50 sportistëve më të famshëm nuk është asnjë sportist shqiptarë. /Express/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...