Published On: 31 Mars, 2016
Bota |

50 pjesëtarë të ISIS po punonin në aeroportin e Brukselit

  • Policia belge kanë arrestuar të paktën 50 persona të besohet se janë pjesëtarë të ISIS, të cilët kanë punuar në aeroportin e Brukselit si ndihmës të bagazheve, pastrues dhe furnizues të ushqimit, shkruan MailOnline, transmeton Gazeta Express

Zyrtarët policorë thanë së janë gjetur shenja të se këta persona kanë vlerësuar sulmet e Brukselit që ndodhën javën e kaluar.

Mirëpo, aeroporti i Brukselit, Zavendem vazhdon të mbetet i mbyllur deri të premten tjetër, për shkak të restaurimeve nga shkatërrimet që shkaktuan këto sulme javën e kaluar./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...