Published On: 11 Mars, 2016

50 Mijë euro borxhi për të cilin u tentua të vritej presidenti i “Korabit”

  • Një shumë e konsiderueshme e marrë borxh, që mund të arrijë deri në 50 mijë euro është shkak i tentativës së vrasjes së dy të rinjve ndaj presidentit të klubit të futbollit “Korabi”, Fehmi Mëziu.

Për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Tiranë, policia neutralizoi njërin nga autorët duke i sekuestruar edhe armën, ndërsa një tjetër u largua dhe është shpallur në kërkim.

44-vjeçari Fehmi Mëziu pretendon se i kishte marrë borxh personave 20 mijë euro të cilat thotë se do t’i përdorte për investime në klubin “Korabi”. Por i arrestuari Edmond Gecaj 27 vjeç thotë se bëhet fjalë për 50 mijë euro. Për shkak të shumës së konsiderueshme të marrë borxh dhe të deklaratave kontradiktore që kanë dhënë palët, policia ka ngritur dyshime se këto para të mund të jenë përdorur në aktivitete të paligjshme.

Ngjarja fatmirësisht u parandalua në kohë nga efektivët e komisariatit numër 1 në Tiranë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...