Published On: 30 Maj, 2017

50 gazetarë të 33 shteteve zgjedhin fituesin e Championsit (Foto)

Juventus dhe Real Madrid do të takohen në finalen e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, e cila do të zhvillohet më 3 qershor në Cardiff

E përditshmja italiane, Tuttosport ka bërë një anketë me 50 gazetarë, të cilët janë nga 33 shtete të ndryshme dhe tre kontinente.

Shumica e këtyre gazetarëve besojnë se Juevntus do të mposht në finale Real Madridin dhe do të jetë kampion i ri i Evropës.

Në anën tjetër, vetëm 17 prej tyre besojnë se Reali do të shkruaj histori, duke u bërë skuadra e parë që e fiton dy herë radhazi këtë garë, që kur mori këtë emërtim në sezonin 1992-93.

Në këtë listë të gazetarëve ishte edhe gazetari shqiptar Fatmir Meneri, i cili parasheh fitore 2:1 të Juventusit, me golat e Dybalas dhe Bonuccit, ndërsa për Realin do të shënoi Ronaldo.

Fitoren më të thellë e parasheh gazetari i Argjentinës, Pablo Lejder, i cili beson se Juventus do të fitoi 4:2. /Express/ 

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...